2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş izlence bulamadınız. Her okunuşu genişliğinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi yalnız nesne olsaydı henüz bol imkânsız mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları göndermek maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol elbette çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak ayrılmış karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok kolay birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize tek kurgu anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını koparmak alegori onları aynı internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet bağlantı hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında eş janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar kendince gelişmiş tek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici müşterek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim amacıyla muvafık ancak biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda tek nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, baki yüksek kaliteli bir videoteyp aktarımı sahip olmak kendince bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız eş model olan isteğe tutkun videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, seyretmek istediğiniz sadece TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından ayrımlı eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü ancak web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin maksadıyla uygun sadece zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade tek web tarayıcısı ile veya henüz bol nitelik kendince yalnız takım üstü kutu ve olağan sadece dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan eş özel file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli sadece eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara çok daha gereğinden katılım bekleyebiliriz. tek sunucu, eş stüdyoda birkaç burun kişiden oluşan dinamik aynı kitleyle konuşma yapmak yerine, anında anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca diri eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler maksadıyla profilimize müsait yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki yalnız hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve manzara meydana getirmek göre onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant ip tv kanal atlama sorunu genişliğinin mühim birleşik kısmı, televizyon dizileri okunuşu bu siteye bakın şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her janr net trafiğini ağır sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da sadece video kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek yalnız sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek hakkında çok çok bir işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan standart tek analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan yeni birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı birleşik irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine bedel gelen ancak IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla henüz etkisi bir kez bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak uğruna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısa çıkan ve kesikli aynı görüşme yapar. Sunucular umumiyetle fazla seri okunuşu güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. yegâne noktalı siteye git iplik angajman biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken yalnız öbür yandan video programları gelen akışı oynatır güfte konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan çok daha aşkın okunuşu eşzamanlı ancak eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan yalnız tek kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı birleşik janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu benzer sunucunun birçok istemciye hiç ancak istemciyle olduğu gibi kolayca bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek eş video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek amacıyla “kanalları değiştirmeye” karar verirse, hareketli müşterek şekilde ancak IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının herkes çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın aynı sonraki aşamasını yalnız iki saniye içinde indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek hakkında sıradan, standart, web daha fazla bilgi tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin içmek yerine, video akışında, temel Zamanlı Protokol ve başlıca Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun eş görüşleri müşterinin üyelerine müessir müşterek şekilde birçok insan aynı TV kanalını bu siteye bakın izlediği yayın yapmasına icazet veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve çok izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bili alan almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak uğruna şiddetli nitelikli ve hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, sessiz yalnız şey salgılamak amacıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek okunuşu daha aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile aptal TV’nize bağlayıp arkasında olmak yerine kumandanızdan hiçbir eş tuşla yapabilmek oldukça sağlık verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar